Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | Certified Organic |
| Brand | GroOrganic |
| Type | Raw Peanut |
| Quantity | 500 g |
| Form | Whole |
| Common Name | Peanut |
| Polished | No |
| Organic | Yes |
| Container Type | Pouch |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Dietary Preference | Non GMO |
| Storage Condition | Keep at Normal Tempreture and dry place. |
| Manufactured By | GroOrganic |
| Country of Manufacture | India |
| Model Name | GROUNDNUT |
| Certification | Certified Organic |
| Width | 8 cm |
| Depth | 5 cm |


Reviews
There are no reviews yet.