Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Oven |
| Brand | Hamilton Beach |
| Model Number | 6EOFE6Q3L8PZ |
| Capacity | 50 L |
| Rotisserie | Yes |
| Color | Red |
| Shade | Red |
| Rotisserie Type | Manual |
| Control Panel | Dial |
| Cavity Material | Stainless Steel |
| Timer | Yes |
| Temperature Control Range | 100 – 250 degree C |
| Auto Menu | Yes |
| Number Of Auto Menu | 60 |
| Power Consumption | 1000 W |
| Power Requirement | 220 – 240 V |
| Width | 22.86 cm |
| Height | 23.495 cm |
| Depth | 42.545 cm |
| Warranty Summary | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |


Reviews
There are no reviews yet.