Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 N bake tray, 1 N wire rack, 1 N tray handle, 1 N rotisserie lifter, 1 N rotisserie set, 4 N skewers, 1 N Crumb Tray, 1 N instruction manual & 1 N recipe book |
| Brand | HAVELLS |
| Model Number | GHCOTCWK138 |
| Model Name | 24R BL |
| Capacity | 24 L |
| Rotisserie | Yes |
| Color | Black |
| Shade | Black |
| Rotisserie Type | Yes |
| Control Panel | Black(3 knobs) |
| Cavity Material | Galvanized Steel |
| Door Type | Double glass door with heat resistant frame |
| Timer | Yes |
| Temperature Control Range | 90 – 230 DegreeC |
| See-through Door | Yes |
| Auto Menu | No |
| Number Of Auto Menu | 0 |
| Heat-resistant handle | Yes |
| Power Consumption | 1380 W |
| Power Requirement | 230V , 50 – 60 Hz |
| Width | 69 cm |
| Height | 45 cm |
| Depth | 58 cm |
| Warranty Summary | 2 Years |
| Covered in Warranty | manufacturing defect only |
| Not Covered in Warranty | mishandling and physical damage |


Reviews
There are no reviews yet.