Description
KOOLGRANDE W DESERT AIR COOLER BY HAVELLS
KOOLGRANDE W DESERT AIR COOLER BY HAVELLS
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HAVELLS |
| Model Name | KOOLGRANDE W 85L DESET AIR COOLER |
| Color | WHITE BLUE |
| Type | Desert |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | FAN |
| Water Tank Capacity | 85 L |
| Power Consumption - Heating | 220 W |
| Width x Height x Depth | 32 cm x 30 cm x 38 cm |
| Warranty Summary | 1 YEAR WARRANTY ON SITE |
| Covered in Warranty | MANUFACTURING DEFECTS |
| Not Covered in Warranty | PHYSICAL DAMAGES |
| Warranty Service Type | ON SITE |
| Domestic Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.