Description
Superior Quality And Non-Stic Coating Toasting And Grilling Fixed Sandwich Plates
Superior Quality And Non-Stic Coating Toasting And Grilling Fixed Sandwich Plates
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HAVELLS |
| Model ID | Big Fill 2 Slice |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Non-stick coating plates for easy cleaning, Non-stick |
| Functions | Griddling, Suitable for bigger size bread Big fill |
| Display Functions | yes |
| Color | Black |
| Indicators | power and ready light indicators |
| Cord length | 0.5 m |
| Non-Skid Feet | No |
| Timer | No |
| Adjustable Temperature Settings | Yes |
| Removable Drip Tray | Yes |
| Other Convenience Features | Adjustable Height Control Removable Plates |
| Power Requirement | 230 |
| Power Consumption | 900 W |
| Warranty Summary | 0 |
| Service Type | Libility limited to repair/replacement of the product Only. Consumer Care Executive contact No Toll Free No. 1800 103 1313 , 1800 11 0303 |
| Not Covered in Warranty | 0 |
| Covered in Warranty | 2 |
Reviews
There are no reviews yet.