Description
4 DIFFERENT MODE OF COOKING DIGITAL LED INDICATION FOR EASY OPERATIONS VARIABLE POWER LEVEL CONTROL AND PRE-SET TIMER Power Consumption: 1200 W Package contents: 1 Havells Induction Cooktop QT
4 DIFFERENT MODE OF COOKING DIGITAL LED INDICATION FOR EASY OPERATIONS VARIABLE POWER LEVEL CONTROL AND PRE-SET TIMER Power Consumption: 1200 W Package contents: 1 Havells Induction Cooktop QT
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | HAVELLS |
| model_name | QT |
| Model | QT GREY 1200 WATT |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Grey |
| Control | Push Button |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | INDUCTION |
| Spill Proof | Yes |
| Reversible Burner | Yes |
| Power Indicator | Yes |
| Power Consumption | 1200 W |
| Automatic shut-off | Yes |
| Cool Touch | Yes |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | NA |
| Warranty Type | REPAIR |
| Warranty Summary | ONE YEAR |
| Covered In Warranty | MANUFACTURER DEFECT ONLY |
| Not Covered In Warranty | NA |
| International Term | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.