Description
Ingredients: Organic Poha (Rice flakes)
Ingredients: Organic Poha (Rice flakes)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Poha |
| Brand | HealUrBody |
| Model Name | Organic Poha |
| Rice Type | Poha |
| Quantity | 500 g |
| Texture | Raw |
| Color | White |
| Organic | Organic |
| Maximum Shelf Life | 18 Months |
| Cuisine | Indian |
| Origin | West Bengal |
| Dietary Preference | Non-GMO, No MSG, Gluten Free, Dairy Free |
| Caloric Value | 325 kcal |
| Container Type | Pouch |
| Width | 25 cm |
| Height | 22 cm |
| Depth | 15 cm |
| Other Dimensions | 0.5 |
Reviews
There are no reviews yet.