Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HEAVY TECH |
| Model Number | Hammer Grinder |
| Type | Semi-automatic |
| Grinding Capacity | 40 kg/hr |
| Motor Power | 2 hp |
| Motor Speed | 1440 RPM |
| Power Consumption | 2 W |
| Power Requirement | 220 |
| Width | 60 cm |
| Height | 74 cm |
| Depth | 33 cm |
| Weight | 26.5 kg |


Reviews
There are no reviews yet.