Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HEAVY TECH |
| Model Number | SS PULVERIZER |
| Type | Semi-automatic |
| Grinding Capacity | 20 kg/hr |
| Motor Power | 3 hp |
| Motor Speed | 2800 RPM |
| Power Consumption | 2 W |
| Power Requirement | 220 |
| Model Name | SS PULVERIZER |
| Width | 20 cm |
| Height | 102 cm |
| Depth | 33 cm |
| Weight | 55 kg |


Reviews
There are no reviews yet.