Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HM |
| Model Number | 2000 Watt G Coil Hot Plate Heating Element Heater Room Heater Induction Cook Top |
| Power Consumption | 2000 Watts |
| Input Voltage | 220 V |
| Number of Burners | 0 |
| Hot Plate Type | Integrated Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | No |
| Width | 21 cm |
| Height | 8 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 0.7 kg |
| Warranty Summary | Repair / Replacement |
| Service Type | Customer Care |
| Covered in Warranty | Only Part |


Reviews
There are no reviews yet.