Description
Acoustic engineering, with sound ess than 15 db, means that this humidifier is one of the most silent ever made
Acoustic engineering, with sound ess than 15 db, means that this humidifier is one of the most silent ever made
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HOLYFAD ENTERPRISE |
| Model Name | Beatles-Humidifire |
| Type | Room |
| Filter Type | Humidifier |
| Color | Multicolor |
| Shade | Multicolor |
| Coverage Area | 10 sq ft |
| Air Flow Level | 3.6 cu.m/hr |
| Other Performance Features | NA |
| Portable | Yes |
| Other Convenience Features | NA |
| Power Consumption | 2 W |
| Other Power Features | NA |
| Other Features | NA |
| Width | 8.7 cm |
| Height | 10.7 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 0.1 kg |
| Other Dimensions | NA |
| Warranty Summary | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
| Warranty Service Type | NA |
Reviews
There are no reviews yet.