Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HOTLINE PLUS |
| Model Number | HCD01 |
| Power Consumption | 600 |
| Input Voltage | 230 |
| Number of Burners | 0 |
| Hot Plate Type | Iron Cast Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 520 mm |
| Height | 520 mm |
| Depth | 438 mm |
| Weight | 7 kg |


Reviews
There are no reviews yet.