Description
Air Purifier, fro removing air pollution and bacteria & virus
Air Purifier, fro removing air pollution and bacteria & virus
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HULLAARDS |
| Model Name | Air Purifier H-AT31W |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| Color | White |
| Shade | White |
| Material | ABS |
| Coverage Area | 250 sq ft |
| Control Type | Remote |
| Suitable For | Home |
| Technology Used | HEPA, UV, Ions |
| Air Flow Level | 230 cu.m/hr |
| Number of Speed Settings | 3 |
| Ionizer | Yes |
| UV Lamp | Yes |
| Humidifier | No |
| Automatic Shut Off | Yes |
| Portable | Yes |
| Silent Mode | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Timer | Yes |
| Power Requirement | 50 |
| Power Consumption | 50 W |
| Noise Level | 50 dB |
| Retractable Cord | No |
| Adjustable Fan | Yes |
| Width | 17.5 cm |
| Height | 57.5 cm |
| Depth | 35 cm |
| Weight | 5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.