Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| In The Box | Mobile |
| Model Number | Andi |
| Model Name | Andi 5K Panther |
| Color | Special Wine |
| Browse Type | Smartphones |
| SIM Type | Dual Sim |
| Display Size | 12.9 cm (5.08 inch) |
| Resolution | 960 x 540 Pixels |
| Resolution Type | quarter HD |
| Display Type | HD, Full HD |
| Operating System | Android KitKat 04-04-2002 |
| Processor Type | Octa Core |
| Primary Clock Speed | 1.4 GHz |
| Internal Storage | 8 GB |
| RAM | 1 GB |
| Expandable Storage | 32 GB |
| Supported Memory Card Type | MicroSD |
| Primary Camera | 8MP Rear Camera |
| Secondary Camera | 2MP Front Camera |
| HD Recording | No |
| Full HD Recording | No |
| Network Type | 3G |
| Supported Networks | UMTS |
| 3G | Yes |
| Micro USB Port | Yes |
| Mini USB Port | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Mini HDMI Port | No |
| USB Connectivity | Yes |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| SIM Size | Micro SIM |
| Sensors | Accelerometer, Proxymity sensor, G-sensor |
| Battery Capacity | 1900 mAh |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
| Covered in Warranty | Warranty Of the Product is Limited to Manufacturing Defects Only |


Reviews
There are no reviews yet.