Description
Wooden Air Purifier Aroma oil Diffuser for Room Air Purifier
Wooden Air Purifier Aroma oil Diffuser for Room Air Purifier
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Mahadev Enterprise |
| Model Name | Wooden Air Purifier Aroma oil Diffuser for Room Air Purifier |
| Type | Room |
| Filter Type | Humidifier |
| Color | Brown |
| Shade | brown |
| Material | Wood |
| Coverage Area | 300 sq ft |
| Water Tank Capacity | 0.1 L |
| Control Type | Button |
| Suitable For | Office, Room, Car |
| Technology Used | New Technology used in this Humidifeir air freshner for instant start, quick respond, noise less, covered up maximum area as compare to old humidifier comparison, less amount of power consumpt, efficient out put, new concept for attractive look in design bby air freshener |
| Air Flow Level | 3.6 cu.m/hr |
| Number of Speed Settings | 1 |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 2 W |
| Width | 10 cm |
| Height | 9.8 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 0.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.