Description
Maharaja Whiteline SM 104 PT Toast Sandwich Maker (White)
Maharaja Whiteline SM 104 PT Toast Sandwich Maker (White)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Sandwich Maker and Pop-up Toaster |
| Brand | MAHARAJA WHITELINE |
| Model ID | SM 104 PT |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Toast Plates, Non Stick |
| Color | White |
| Lid Lock | Yes |
| Other Body Features | Cool Touch Handle |
| Non-Skid Feet | Yes |
| Timer | No |
| Adjustable Temperature Settings | No |
| Removable Drip Tray | No |
| Power Requirement | AC 220 – 240 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 750 W |
| W x H x D | 23 cm x 22.7 cm x 9.2 cm |
| Net Weight | 1.77 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Service Type | Carry-in |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage and Misuse |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
Reviews
There are no reviews yet.