Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Mahima |
| Model Number | 1200 WATT G COIL COOKING HEATER |
| Power Consumption | 1200 |
| Input Voltage | 220 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | Yes |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 10 cm |
| Height | 9 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 0.5 kg |


Reviews
There are no reviews yet.