Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| pack_of | 1 |
| Brand | MANGLAM HOME PRODUCTS |
| Type | MANGLAM HOME PRODUCTS |
| Form Factor | Powder |
| Quantity | 200 g |
| Container Type | Pouch |
| Gourmet | Yes |
| Added Preservatives | No |
| Maximum Shelf Life | 8 Months |
| Organic | Yes |
| Cuisine | Indian |
| Ingredients | RAJGIRA, JEERA, SABUDANA, BHAGAR |
| Manufactured By | MANGLAM HOME PRODUCTS |
| Ready Masala | Yes |
| Certification | FSSAI LIC. NO. 11516053000255, ISO 9001-2015 CERTIFIED |
| Country of Manufacture | INDIA |
| Width | 10 cm |
| Height | 15 cm |
| Depth | 10 cm |


Reviews
There are no reviews yet.