Description
Non-stick coating electric cooker which boils 7 eggs at one time. Soft boiled eggs ready within a few seconds. Easy to use and easy to clean.
Non-stick coating electric cooker which boils 7 eggs at one time. Soft boiled eggs ready within a few seconds. Easy to use and easy to clean.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | MANTRA FASHION |
| Model Number | 1 layer 7 egg boiler |
| Number of Eggs Boiled | 7 |
| Number of Eggs Poached | 7 |
| Cooking Modes | Soft Boiled |
| Color | Pink, Pink |
| Material | Steel, Plastic |
| Non-stick Coating | No |
| Power Requirement | 350 |
| Power Consumption | 350 W |
| Width | 10 cm |
| Height | 10 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 0.2 kg |
| Warranty Summary | n/a |
| Service Type | n/a |
| Covered in Warranty | n/a |
| Not Covered in Warranty | n/a |
Reviews
There are no reviews yet.