Description
This Product is by maruti Enterprise and Finished in Light Blue::White Color and Comes With 250 Watt Motor.
This Product is by maruti Enterprise and Finished in Light Blue::White Color and Comes With 250 Watt Motor.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1-HAND BLENDER WITH 3 DIFFERENT BLADES |
| Model | BLENDER_CREEM-WHITE_M |
| Body Material | FIBRE BODY |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Lock System | 50-60 |
| Blending | Yes |
| Chopping | Yes |
| Pureeing | Yes |
| Stirring | Yes |
| Frequency | YES Hz |
| Safety Features | NO ELECTRIC SHOCK |
| Cord Length | 2 m |
| Height | 10 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 0.45 kg |
| Covered In Warranty | ONLY MOTPR |
| Not Covered In Warranty | BODY OF BLENDER IS NOT ELECTRIC PART. |
| Domestic Warranty | 1 |
| International Warranty | 6 Months |
Reviews
There are no reviews yet.