Description
The product is a 7 speed level hand mixer it is a great helper in kitchen! Making a Cake. Great for restaurants, ice cream shops, coffee shops, bars, and bakeries Use hand mixer. Great functionality Very powerful Speed control
The product is a 7 speed level hand mixer it is a great helper in kitchen! Making a Cake. Great for restaurants, ice cream shops, coffee shops, bars, and bakeries Use hand mixer. Great functionality Very powerful Speed control
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 hand blender |
| Model | 2019 |
| Series | 2019 |
| Body Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Blending | Yes |
| Chopping | Yes |
| Pureeing | Yes |
| Stirring | Yes |
| Frequency | 50 Hz |
| Safety Features | 7 Speed control Setting |
| Width | 5 cm |
| Height | 10 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 0.14 kg |
| Warranty Summary | 7 Days Replacement Warranty |
| Domestic Warranty | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.