Description
1.77 Inches screen , Battery Capacity1000 mAh , Anti Theft
1.77 Inches screen , Battery Capacity1000 mAh , Anti Theft
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| In The Box | 1 Each of Mobile , Battery, Charger , User manual |
| Model Number | S115 |
| Model Name | S115 |
| Color | Red+Black |
| Browse Type | Feature Phones |
| SIM Type | Dual Sim |
| Hybrid Sim Slot | No |
| Touchscreen | No |
| OTG Compatible | No |
| Display Size | 4.5 cm (1.77 inch) |
| Resolution | 240×320 |
| Processor Core | Single Core |
| Primary Clock Speed | 312 MHz |
| Internal Storage | 32 MB |
| RAM | 32 MB |
| Memory Card Slot Type | Dedicated Slot |
| Network Type | 2G |
| Supported Networks | GSM |
| Battery Capacity | 1000 mAh |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
Reviews
There are no reviews yet.