Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Model Name | Electronic Pocket Scale MH Series, 200g (Silver) |
| Model Number | pocket scale mk01 |
| Color | Silver |
| Display | digital |
| Display Size | 2 inch |
| Powered By | AAA+ |
| Power Requirement | battery |
| Power Consumption | 1.5 W |
| Battery Type | AAA |
| Number of Batteries | 2 |
| Battery Backup | NA |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Width | 70 mm |
| Height | 130 mm |
| Depth | 20 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Platter Width | 75 mm |
| Platter Height | 135 mm |
| Platter Diameter | 20 mm |
| Weight | 120 g |
| Domestic Warranty | 0 Year |
| International Warranty | 0 Year |
| Warranty Summary | 0 |
| Warranty Service Type | 0 |
| Covered in Warranty | 0 |
| Not Covered in Warranty | 0 |


Reviews
There are no reviews yet.