Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | MILL POWER |
| Model Number | Automatic Flour Mill Atta chakki Machine |
| Type | Semi-automatic |
| Grinding Capacity | 30 kg/hr |
| Motor Power | 3 hp |
| Motor Speed | 2880 RPM |
| Power Consumption | 230-2250 W |
| Power Requirement | 230V, 50 Hz, Single Phase |
| Suitable For | Mill Power Flour Mill Ring, Flour Mill Ring, Housebell Ring |
| Model Name | 1 Mill Power Flour Mill Ring, Flour Mill Ring For 1hp,2hp,3hp |
| Width | 10 cm |
| Height | 5 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 0.3 kg |
| Warranty Summary | NA |
| Service Type | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |


Reviews
There are no reviews yet.