Description
5 HP 2in1 Pulveriser Flour Mill Machine Atta Chakki machine screen also known as screen sieve or jali. Check size of the product then buy.
5 HP 2in1 Pulveriser Flour Mill Machine Atta Chakki machine screen also known as screen sieve or jali. Check size of the product then buy.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | MILL POWER |
| Model Number | 5 HP 2in1 Pulverizer Atta Chakki Flour Mill Machine |
| Type | Semi-automatic |
| Grinding Capacity | 50 kg/hr |
| Motor Power | 5 hp |
| Motor Speed | 2880 RPM |
| Power Consumption | 3780 W |
| Power Requirement | 460V |
| Suitable For | Suitable for Mill Power 5 HP Machines Only |
| Model Name | 8 Different Jali, Screen, Sieve – For 8 diffrent size Fineness |
| Width | 15 cm |
| Height | 13 cm |
| Depth | 28 cm |
| Weight | 4 kg |
| Warranty Summary | No Warranty |
| Service Type | Customer Care – 7435996771 |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.