Description
UNIQUE WOODEN HUMIDIFIER – Your Perfect Piece of Furniture to Fight Dry Air
UNIQUE WOODEN HUMIDIFIER – Your Perfect Piece of Furniture to Fight Dry Air
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Miranshi Enterprise |
| Model Name | Humidifier For Home Office and Car |
| Type | Room |
| Filter Type | Humidifier |
| Color | Brown |
| Shade | Brown |
| Material | Plastic |
| Coverage Area | 250 sq ft |
| Water Tank Capacity | 0.13 L |
| Suitable For | Office, House, Car |
| Air Flow Level | 3.6 cu.m/hr |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 230 W |
| Width | 9 cm |
| Height | 13 cm |
| Depth | 11 cm |
| Weight | 0.2 kg |
| Not Covered in Warranty | NA |
| Warranty Service Type | NA |
Reviews
There are no reviews yet.