Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Omex |
| Model Number | NATRAJ Flour Mill Ring Cover Set Flour, Mill Ring, Housebell Ring |
| Type | Automatic |
| Grinding Capacity | 10 kg/hr |
| Motor Power | 780 hp |
| Motor Speed | 2800 RPM |
| Power Consumption | 280 W |
| Power Requirement | AC |
| Width | 12 cm |
| Height | 13 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 0.4 kg |


Reviews
There are no reviews yet.