Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Orbon |
| Model Number | Baby 500 Watts Electric Coil Cooking Stove, Hookah Coal Burner, Electric Cooking Heater, Induction Cooktop, Coil Hot Plate Cooking Stove, Compact Stove, Works With All Cookwares (Blue) |
| Power Consumption | 500 |
| Input Voltage | 230-250V |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Integrated Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | No |
| Width | 17.5 cm |
| Height | 8 cm |
| Depth | 17.5 cm |
| Weight | 0.64 kg |
| Warranty Summary | 6 Months Manufacturing Warranty Against Manufacturing Defects Only, We Will Not Accept Product Once Used. |
| Service Type | Customer Has To Bring The Product To The Nearest Service Center |
| Covered in Warranty | Only Element |
| Not Covered in Warranty | Physically Damaged |


Reviews
There are no reviews yet.