Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Orbon |
| Model Number | Square 1000 Watts Automatic Electric Coil Cooking Stove, Coal Burner, Electric Cooking Heater, Induction Cooktop, G Coil Hot Plate Cooking Stove, Works With All Metal Cookwares (Red) |
| Power Consumption | 1000 W |
| Input Voltage | 230-250V |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Integrated Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | Yes |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 23.5 cm |
| Height | 9 cm |
| Depth | 23 cm |
| Weight | 1.162 kg |
| Warranty Summary | NA |
| Service Type | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |


Reviews
There are no reviews yet.