Description
METAL BODY DESERT AIR COOLER BY ORIENT
METAL BODY DESERT AIR COOLER BY ORIENT
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Orient Electric |
| Model Name | THUNDER 90L METAL BODY |
| Color | White |
| Type | Desert |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | FAN |
| Water Tank Capacity | 90 L |
| Power Consumption - Heating | 220 W |
| Width x Height x Depth | 35 cm x 32 cm x 38 cm |
| Warranty Summary | 1 YEAR WARRANTY ON SITE |
| Covered in Warranty | MANUFACTURING DEFECTS |
| Not Covered in Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
| Warranty Service Type | ON SITE CALL ORIENT TOLL FREE |
| Domestic Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.