Description
4
4
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | EASYCOOKRCEC10WS1 |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 1 L |
| Material | Plastic |
| Lid Material | Stainless Steel |
| Sales Package | 1 |
| Power Consumption | 400 W |
| Width | 20 cm |
| Height | 24 cm |
| Depth | 24 cm |
| Warranty Summary | 2 Year |
| Warranty Service Type | ONSITE |
| Covered in Warranty | Manufacturing defects only |
| Not Covered in Warranty | Wear and tear due to usage and damage caused due to usage not prescribed in the manual |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 2 Year |
Reviews
There are no reviews yet.