Description
This uniquely designed Product is made of very fine quality material and comes in various ranges & varieties, hence fulfills the need of all.
This uniquely designed Product is made of very fine quality material and comes in various ranges & varieties, hence fulfills the need of all.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Oriley |
| Model Name | JS003 Ultrasonic Cool Mist Humidifier for Home Office Adults and Baby (3L, 28W) |
| Type | Room |
| Filter Type | Humidifier |
| Color | White |
| Shade | White |
| Material | Plastic |
| Coverage Area | 250 sq ft |
| Water Tank Capacity | 3 L |
| Suitable For | Home, Office, Bedroom |
| Air Flow Level | 3.5 cu.m/hr |
| Humidifier | Yes |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 28 W |
| Width | 21 cm |
| Height | 30 cm |
| Depth | 19 cm |
| Weight | 1.3 kg |
Reviews
There are no reviews yet.