Description
SANDWICH TOASTER
SANDWICH TOASTER
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | ORPAT |
| Model ID | OST SANDWICH TOASTER |
| Slice Capacity | 4 |
| Color | Black |
| Indicators | YES |
| Non-Skid Feet | Yes |
| Timer | Yes |
| Power Requirement | 230 V |
| Power Consumption | 800 W |
| W x H x D | 20 cm x 20 cm x 10 cm |
| Net Weight | 1.5 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
| Service Type | On-Site Service, Customer Needs to Call the Near by Authorized Service Center, Service Engineer will Come to the Site to Get the Product Repaired or Inspected |
| Not Covered in Warranty | Warranty of the Product is Limited to Manufacturing Defects only |
| Covered in Warranty | Physical Damage |
Reviews
There are no reviews yet.