Description
Be ready for a delicious explosion of flavour in your mouth from the Oshon Milky Blast candy. This is a rich milk candy made with a perfect blend of milk and cream and is perfect for parties as well as post-dinner sugar cravings.
Be ready for a delicious explosion of flavour in your mouth from the Oshon Milky Blast candy. This is a rich milk candy made with a perfect blend of milk and cream and is perfect for parties as well as post-dinner sugar cravings.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 Oshon Milky Blast Jar |
| Brand | Oshon |
| Model Name | Milky Blast 665g, 160 Pieces Jar |
| Quantity | 665 g |
| Flavor | Filled with Milk |
| Type | Candy |
| Organic | Yes |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Maximum Shelf Life | 365 Days |
| Food Preference | Vegetarian |
| Occasion | Birthday, Wedding, Events |
| Packaging Type | Individually Wrapped |
| Ingredients | Sugar, Liquid Glucose, Edible Vegetable Fat, Milk Solids, Emulsifiers and Edible Common salt(Iodized) |
| Manufactured By | Dolphin Foods India Limited |
| Country of Manufacture | India |
Reviews
There are no reviews yet.