Description
A quick and easy way to cook rice avoiding the hassle of cooking it in a pressure cooker, the Panasonic SR-Y22FHS 5.4 L Rice Cooker gets the job done in a matter of minutes without needing you to keep a check on it.
A quick and easy way to cook rice avoiding the hassle of cooking it in a pressure cooker, the Panasonic SR-Y22FHS 5.4 L Rice Cooker gets the job done in a matter of minutes without needing you to keep a check on it.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | Panasnic SR-Y18FHSPMS |
| Type | Rice Cooker |
| Color | Silver |
| Capacity | 4.4 L |
| Sales Package | ELECTRIC COOKER 4.4 LTR. (WITH WARMER) WITH NON STICK PAN+ STEAMER, (1.8 KG COOKING CAPACITY) |
| Width | 24 cm |
| Height | 27 cm |
| Depth | 24 cm |
| Warranty Summary | 5 Years Onsite |
| Warranty Service Type | 5 Years Onsite |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Domestic Warranty | 5 Year |
| International Warranty | 5 Year |
Reviews
There are no reviews yet.