Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | SR KA 18 FA |
| Type | Rice Cooker |
| Capacity | 1.8 L |
| Total Pan Capacity | 4.4 L |
| Model Name | SR KA 18 FA |
| Functions | Cooking, Steaming |
| Auto Keep Warm Function | Yes |
| Cooking | Yes |
| Steaming | Yes |
| Steaming Basket | Yes |
| Power Consumption | 710 W |
| Cooking Pan | Anchor Coated Non-stick |
| Width | 32 cm |
| Height | 32 cm |
| Depth | 32 cm |
| Weight | 3.78 kg |


Reviews
There are no reviews yet.