Description
Automatic Cooking, Keep Food Warms up to 5 Hours, Anodized Aluminium Pan, Comes With Cooking Plate
Automatic Cooking, Keep Food Warms up to 5 Hours, Anodized Aluminium Pan, Comes With Cooking Plate
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | SR-WA18H(E) pack of 2 |
| Type | Rice Cooker |
| Color | Blue |
| Capacity | 4.4 L |
| Sales Package | 2 Units |
| Width | 27 cm |
| Height | 24 cm |
| Depth | 27 cm |
| Warranty Summary | 2 YEAR WARRANTY ALL OVER INDIA |
| Warranty Service Type | CUSTOMER NEEDS TO VISIT SERVICE CENTER WITH THE PRODUCT |
| Covered in Warranty | WARRANTY 5 YEAR ON HEATER AND 2 YEAR ON REST OF PRODUCT |
| Not Covered in Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 2 Year |
Reviews
There are no reviews yet.