Description
Panasonic SRWA18H(K) 660-Watt Electric Cooker (White)
Panasonic SRWA18H(K) 660-Watt Electric Cooker (White)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | SR-WA18H(K) |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 1.8 L |
| Total Pan Capacity | 4.4 L |
| Model Name | SR-WA18H(K) |
| Series | Keep warm function |
| Functions | Cooking |
| Material | Aluminium |
| Lid Material | Steel |
| Sales Package | 1 Cooker |
| Auto Keep Warm Function | Yes |
| Soup Making | Yes |
| Cooking | Yes |
| Steaming | No |
| Non-stick Cooking Bowl | No |
| Detachable Power Cord | No |
| See Through Glass Top Lid | No |
| Measuring Cup | Yes |
| Trivet | No |
| Tempered Glass Lid | No |
| Water Level Indicator | Yes |
| Steaming Basket | No |
| Spatula | Yes |
| Power Requirement | 230 |
| Power Consumption | 660 W |
| Cool Touch Handles | Yes |
| Thermal Fuse | No |
| Auto Switch Off | Yes |
| Poaching Tray | Yes |
| Programmable Options | No |
| Temperature Settings | -2 |
| Cooking Pan | Yes |
| Width | 27 cm |
| Height | 24 cm |
| Depth | 27 cm |
| Weight | 2.67 kg |
| Warranty Summary | 2 years warranty on Product |
| Warranty Service Type | Replacements |
| Covered in Warranty | Body |
| Not Covered in Warranty | Components |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.