Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 25 Packets of 16.48 g Each |
| Brand | Parle |
| Model Name | Hide and Seek Chocolate Chip Cookies |
| Quantity | 412 g |
| Type | Cookies |
| Base Flavors | Vanilla, Chocolate Chip |
| Organic | No |
| Ingredients | Wheat Flour, Chocolate, Sugar, Edible Vegetable Oil, Invert Sugar Syrup, Raising Agents, Cocoa Solids, Edible Common Salt and Emulsifier. |
| Food Preference | Vegetarian |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |


Reviews
There are no reviews yet.