Description
Made from Cows Milk Butter & 100% Whoel Wheat Atta with Traditional hand made biscuits to preserve taste people love it for.
Made from Cows Milk Butter & 100% Whoel Wheat Atta with Traditional hand made biscuits to preserve taste people love it for.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 7 |
| Sales Package | 1 |
| Brand | Patanjali |
| Model Name | SRUS-P-C-C-200g |
| Quantity | 200 g |
| Type | Cookies |
| Base Flavors | Cashew |
| Organic | No |
| Ingredients | Wheat Flour |
| Food Preference | Vegetarian |
| Container Type | Pouch |
| Maximum Shelf Life | 183 Days |
| Added Preservatives | Yes |
| Gourmet | Yes |
| Shape | Heart |
| Storage Instructions | Normal Tempreture, referigration |
| Model Number | SRUS-P-C-C-200g |
| Certification | FASSAI |
| Width | 1 cm |
| Height | 1 cm |
| Depth | 1 cm |
Reviews
There are no reviews yet.