Description
Philips Mixer Grinder offers newly designed 750W Turbo motor with advanced air ventilation system that gives you the confidence of break down free continouse 25 minutes grinding experience even with tough ingredients like black gram(dal)
Philips Mixer Grinder offers newly designed 750W Turbo motor with advanced air ventilation system that gives you the confidence of break down free continouse 25 minutes grinding experience even with tough ingredients like black gram(dal)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 3 JARS |
| Warranty Summary | 2 Years Manufacturer Warranty |
| Warranty Service Type | CUSTOMER NEEDS TO CALL THE NEARBY AUTHORIZED SERVICE CENTER, SERVICE ENGINEER WILL COME TO THE SITE TO GET THE PRODUCT REPAIRED OR INSPECTED |
| Covered in Warranty | Warranty of the product is limited to manufacturing defects only. |
| Not Covered in Warranty | DAMAGED PRODUCT |
| Depth | 18 cm |
| Height | 15 cm |
| Width | 10 cm |
| Weight | 1 kg |
Reviews
There are no reviews yet.