Description
NA
NA
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction Cooktop, User Manual, Warranty Card |
| Brand | PHILIPS |
| model_name | Viva Collection HD4928/01 2100-Watt Induction Cooktop |
| Model | Viva Collection HD4928/01 2100-Watt Induction Cooktop |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Body Material | Micro Crystal Plate |
| Control | Push Button |
| Timer | Yes |
| Timer setting | 3 hrs |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | COPPER |
| Power Consumption | 2100 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Cord length | 1.2 m |
| Automatic shut-off | Yes |
| Cool Touch | Yes |
| Height | 6.5 cm |
| Width | 28.1 cm |
| Depth | 35.6 cm |
| Weight | 0.7 kg |
| Service Type | NA |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
| Covered In Warranty | NA |
| Not Covered In Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.