Description
Feather touch, 2100 W, Wide surface, Child lock, 8 Indian preset menu, Automatic shut off, Extra wide, Heavy duty
Feather touch, 2100 W, Wide surface, Child lock, 8 Indian preset menu, Automatic shut off, Extra wide, Heavy duty
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | induction, manual |
| Brand | Pigeon |
| model_name | induction cook top |
| Model | induction cook top |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Power Consumption | 2100 W |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | na |
| Warranty Summary | domestic 1 year warrenty |
| Covered In Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered In Warranty | physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.