Description
HOT PLATE 2000 WATT 2 BURNER TAVA HEATER
HOT PLATE 2000 WATT 2 BURNER TAVA HEATER
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Poweronic |
| Model Number | Double 1000W + 1000W With Thermostat TAVA Stove Hot Plate Induction Cooktop/Induction Cookers/Electric Cooking Heater/Induction Radient Cooktop Electric Cooking Heater (2 Burner) |
| Power Consumption | 2000 |
| Input Voltage | 280 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Iron Cast Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 7 cm |
| Height | 17 cm |
| Depth | 9 cm |
| Weight | 0.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.