Description
DOUBLE DURNER 2 BURNER HEAVY BODAY COOKING HEATER HIGH FLAME EASY TO USE ELECTRIC CORD ATTACHED
DOUBLE DURNER 2 BURNER HEAVY BODAY COOKING HEATER HIGH FLAME EASY TO USE ELECTRIC CORD ATTACHED
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Poweronic |
| Model Number | DOUBLE BURNER 200+2000 Watt Cooking Heater Thermostat G Coil Stove 2 Burner |
| Power Consumption | 1450 |
| Input Voltage | 280 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 7 cm |
| Height | 7 cm |
| Depth | 9 cm |
| Weight | 1 kg |
Reviews
There are no reviews yet.