Description
Prana 180 air purifier is specially designed for home bedrooms and closed public places.Touch Screen panel, Air cleaner for room. 2 layer purification.
Prana 180 air purifier is specially designed for home bedrooms and closed public places.Touch Screen panel, Air cleaner for room. 2 layer purification.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | PranaVital |
| Model Name | Praa180 |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA, Ionizer, Humidifier, Activated Carbon, UV Filter, Photo Catalyst Filter |
| Color | White |
| Shade | White |
| Material | ABS |
| Coverage Area | 500 sq ft |
| Control Type | Touch screen |
| Suitable For | all |
| Technology Used | hepa, UV |
| Air Flow Level | 150 cu.m/hr |
| Number of Speed Settings | 3 |
| Ionizer | Yes |
| UV Lamp | Yes |
| Humidifier | Yes |
| Indicators | Colours |
| Portable | Yes |
| Display Type | Touch Screen |
| Silent Mode | Yes |
| Timer | Yes |
| Power Consumption | 40 W |
| Noise Level | 55 dB |
| Retractable Cord | Yes |
| Adjustable Fan | Yes |
| Width | 36 cm |
| Height | 56 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 5.4 kg |
Reviews
There are no reviews yet.