Description
Featuring Indian menu options, this cooktop lets you cook a host of Indian dishes with ease. It also comes with a full procedure computer control that adjusts the power and temperature automatically for different kinds of food.
Featuring Indian menu options, this cooktop lets you cook a host of Indian dishes with ease. It also comes with a full procedure computer control that adjusts the power and temperature automatically for different kinds of food.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 indiuction cooktop |
| Brand | Prestige |
| model_name | Induction Cooktop with Push button PIC 20 |
| Model | PIC 20 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Power Consumption | 1200 W |
| Weight | 1.88 kg |
| Service Type | By prestige |
| Warranty Summary | 1 year |
| Covered In Warranty | induction |
| Not Covered In Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.