Description
Havells Riso Plus 1.8 L 2 bowl Rice cooker
Havells Riso Plus 1.8 L 2 bowl Rice cooker
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Model Number | 75G5NJS2 |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 1.8 L |
| Total Pan Capacity | 1.8 L |
| Model Name | DREAM DELUXE RICE COOKER |
| Material | Aluminium |
| Sales Package | 1 Electric Cooker |
| Power Requirement | 500 |
| Width | 28 cm |
| Height | 33 cm |
| Depth | 24 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Warranty Service Type | Manufacturer Warranty |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Domestic Warranty | 5 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.