Description
We at YUVIKA HERBS delivers you all Natural and Quality products. We provide all the real images of products so that you get original product as you seen in photo. We provide good packaging so that your desired item can reach you safely.
We at YUVIKA HERBS delivers you all Natural and Quality products. We provide all the real images of products so that you get original product as you seen in photo. We provide good packaging so that your desired item can reach you safely.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 |
| Brand | Yuvika |
| Flavor | All Purpose Seasoning |
| Quantity | 200 g |
| Container Type | Box |
| Cuisine | Indian |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Dietary Preference | NA |
| Gourmet | No |
| Organic | Yes |
| Model Name | Gond Batan, Gond Ladoo – Acacia Arabica Wild – Arabic Gum (200 GM) |
| Ingredients | Gond Batan |
| Form | Granules |
| Common Name | Gond Batan |
| Country of Manufacture | India |
| Other Features | Fresh & Pure |
| Width | 3 cm |
| Height | 25 cm |
| Weight | 0.45 kg |
Reviews
There are no reviews yet.