Description
Valuelife Offered By Best Quality BuckWheat With Reasonable Price.
Valuelife Offered By Best Quality BuckWheat With Reasonable Price.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 |
| Brand | Value Life |
| Type | Buckwheat Seeds |
| Quantity | 1 kg |
| Form Factor | Whole |
| Variant | Raw |
| Container Type | Pouch |
| Dietary Preference | Low Cholesterol |
| Maximum Shelf Life | 4 Months |
| Organic | No |
| Health Benefits | **Improves Heart Health By Lowering Cholesteroland Blood Pressure Levels.**Contains Disease-Fighting Antioxidants.**Provides Highly Digestible Protein.**High Fiber Content Is Filling and Helps Improve Digestion.**Can Help Prevent Diabetes.**Doesn't Contain Gluten and Is Non-Allergenic. |
| Model Name | Buckwheat Seeds |
| Certification | 23617030000478 |
| Weight | 1 kg |
Reviews
There are no reviews yet.